ChatGPT: Privaatsus ja minu andmete peal mudelite treenimine

Tehisintellekti ja masinõppe areng toob kaasa küsimusi privaatsuse ja andmekasutuse kohta. ChatGPT, üks juhtivaid keeletöötlusmudeleid, treenitakse suurte andmekogumite peal, mis sisaldavad internetist kogutud teksti. See tõstatab olulisi küsimusi kasutajate privaatsuse ja nende andmete kasutamise kohta.

Privaatsuse tagamiseks rakendab ChatGPT mitmeid strateegiaid. Andmete anonüümseks muutmine, kasutajate nõusoleku taotlemine ja selged andmekasutuse põhimõtted on vaid mõned näited sellest, kuidas ChatGPT püüab kaitsta inimeste privaatsust. Lisaks on kasutajatel võimalus kontrollida ja piirata oma andmete kasutamist.

Kuigi ChatGPT pakub võimsaid võimalusi keele mõistmiseks ja genereerimiseks, on oluline mõista privaatsusega seotud riske ja kaitsemeetmeid. Kasutajate teadlikkus ja aktiivne osalemine oma andmete kaitsmisel mängivad keskset rolli privaatsuse säilitamisel tehisintellekti ajastul.

Seisuga 11.02.2024 pakub ChatGPT 4 erinevat kasutajakonto mudelit:
Enterprise
Teams
Plus
ja tasuta pakett, mis kasutab vaid vanemat ehk ChatGPT 3.5 mudelit. 

Kui kahele esimesele tasulisele paketile rakendub täielik andmete privaatsus automaatselt, siis Plus ja tasuta paketi kasutajad saavad oma andmete peal treenimise välja lülitada siin: